360° Sanal Tur

360 Derece Sanal Tur

 

Sanal Tur Nedir?

 

Panorama fotoğraflama tekniğiyle çekilen fotoğrafların bilgisayar ortamında birleştirilmesiyle oluşturulan sanal tur ile ziyaretçilere sanki oradaymış hissi veren interaktif bir uygulamadır. Günümüzün gelişen internet bağlantı hızlarına paralel doğrultuda, web sitesi üzerinden tanıtım yapma fırsatları da artmıştır. Sanal Tur uygulaması da ziyaretçilerinizin sizi en kısa yoldan tanımasına yardımcı olmaktadır. Sanal Tur uygulamasını web sitenizde ziyaretçilerinize sunabilir ya da CD / DVD ortamında multimedya CD olarak dağıtımını yapabilir ve mekanınızı en hızlı ve ucuz yoldan tanıtabilirsiniz. Sanılanın aksine 360 Derece Sanal Tur uygulaması bilinen standart reklam tekniklerine oranla çok daha az maliyetlidir.

 

Kullanım Alanları

 

Kullanım alanları kısaca anlatmak gerekirse tripot ve fotoğraf makinesinin birlikte kullanılabileceği her yer diyebiliriz. Fakat tanımı biraz daha genişletecek olursak; geniş kitlelere hitap eden ve sattığı ürün ile pazarlama yaptığı alan arasında görsel bir bağ bulunan tüm sektörler panoramik sanal tur uygulamasını kesinlikle kullanmalıdır. Bu sektörlerin başında OTEL, EMLAK, İNŞAAT, FUARCILIK VE MOBİLYA sektörü gelmektedir. Bunun yanında güzellik merkezleri, hastaneler, eğlence merkezleri, restoranlar, cafe & barlar ve spor salonları panorama sanal tur uygulamasını en çok kullanan meslek kollarından bazılarıdır.

 

Google Earth Sanal Tur

 

Çok özel birtakım teknikler kullanılarak Google Earth üzerinden yaklaşık 1 km irtifadan alınan 35 adet fotoğrafın birleştirilerek panorama hale dönüştürülmesi ile oluşturulan Google Earth Sanal Tur görselidir.

Sanal turun çok geniş bir coğrafyaya yayıldığı (belediyeler, tatil köyleri, belde tanıtımları vs. ) alanlarda veya sanal tur çalışması yaptıran kurum veya kuruluşların konumlarını müşterilere net bir şekilde gösterebilmeleri noktasında oldukça sık tercih edilen bir çalışmadır.

Google Earth tanıtım paketi işletmenizin hedef kitleye tanıtılmasına yönelik 3 noktadan 360 derece sanal tur fotoğraf çekimi.

Çekilen fotoğrafların birleştirilerek sanal tur haline getirilmesi ile Oluşturulan sanal tur çalışmasının web sitenize adapte edilmesi·

Google Earth üzerinde firma kaydı oluşturularak 360 Cities aracılığıyla 3 boyutlu görüntülerin Google Earth üzerine yüklenmesi

 

Avantajları

 

Sanal tur uygulamasının avantajları göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. En başta uzaktaki bir müşteriye yapabileceğiniz en etkili ve en uygun fiyatlı pazarlama yöntemi sanal tur yöntemidir. Bu sayede dünyanın her hangi bir yerindeki tüm müşteriler istediği zaman sitenize girebilir ve görmek istediğini en kusursuz bir şekilde görebilir. Bunu başka hiçbir şekilde daha etkili ve daha ucuza sağlayamazsınız. 3D çizim programlarının aksine tamamen gerçek görüntülerden oluşması nedeniyle uygulama maliyeti çok daha düşüktür. Sanal uygulama, diğer uygulamalardan daha üstündür. Örneğin sadece fotoğraflardan oluşan bir tanıtım müşteri için hem eksik bir tanıtım hem de vakit kaybı olacağından, profesyonel firmalar sanal uygulamayı tercih etmektedir. Sanal uygulama sayesinde güvenirliğiniz artacaktır. Çünkü potansiyel müşteriye her açıdan görme imkanı sağladığınız için müşteri her hangi bir şey gizlemeye çalışmadığınızı gördüğünde size daha çok güvenecektir. Bu uygulama artık kaçınılmaz olmuştur diğer firmalarla rekabet edebilmek için ve sektörde ilerlemek için sanal uygulama artık vazgeçilmez bir yöntem haline gelmiştir.

×

Powered by WhatsApp Chat

× Fiyat Teklifi İçin Yazın